Raylı Dolap Sistemleri

İnsanların evlerine yeni bir bakış getiren raylı dolap sistemleri artık günümüzde bilinirliği oldukça artan mobilyalardandır. Bilinirliğinin artması raylı dolap sistemlerinin tercih edilme sıklığını da arttırmıştır.  Eskiden raylı dolaplara oranla klasik kapaklı dolaplar ve gardroplar tercih edilirken artık raylı dolap sistemleri klasik dolaplardan daha fazla evlerde boy göstermektedir. Bunun sebepleri arasında gelişen teknolojinin mobilya sektörüne de yansımasının yanı sıra insanların klasikleşen mobilya modellerinden sıkılması ve yeni arayışlar içine girmesi sayılabilir.  Ama asıl etken sebep raylı dolap sistemlerinin  sağladığı avantajlı kullanım özellikleridir.

Raylı dolap sistemlerinin avantajları nelerdir?

Öncelikle raylı dolap sistemleri insanlara hayatı kolaylaştıran çözümler sunan; pratik, işlevsel ve şık mobilyalardır. Raylı dolap sistemleri dar alanlarda ve küçük odalarda bile etkili depolama çözümleri sunduğu için insanlar tarafından çok fazla tercih edilirler. Raylı dolap sistemlerinde dolabın açılıp kapanmasını sağlayan sürgülü kapak bulunması dolabın küçük odalarda da rahatlıkla kullanılmasına olanak sunar. Kapak açıklığı için dolabın dışına taşan ekstra herhangi  alana ihtiyaç duyulmasını engellemekte olan sürgülü dolap sistemleri ile alandan tasarruf ederken aynı zamanda odaların daha ferah gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Raylı dolap sistemlerinin ve raydolapların ergonomik  tasarımları sayesinde büyük bir kullanım kolaylığı sağlarken  şıklığı ile de ön plana çıkan mobilyalar arasında yer almaktadır. Yani raylı dolap sistemlerini tercih ederek şıklığı konforu ve kolay kullanımı bir arada yakalamak mümkündür. Raylı dolap sistemlerinin kullanıcılarına sunduğu bir diğer büyük avantaj ise  odanın tabanından başlayarak tavana kadar kullanım alanı sunabiliyor olmasıdır. Raydolaplar  her türlü yüksekliğe ve genişliğe  uygun bir şekilde yapılabilen dolaplar oldukları için, kullanılacak olan odaya tam bir şekilde uyum sağlayabilirler . Raydolapların bir avantajı da  evinize özel olarak iatediğiniz  şekilde üretilebilir olmasıdır. Raylı dolap sistemleri kullanıcılarının istekleri doğrultusunda malzemesinden boyutuna kadar özelleştirilebilir bir yapıda olması dolayısıyla da evinizi kendisi dekore etmek isteyenler için karşı konulmaz bir fırsat sunmaktadır. Kullanım amacınıza göre belirleyeceğiniz iç tasarım ve zevkinize göre belirleyeceğiniz dış tasarım ile hayalini kurduğunuz dolaolara giden yol raylı dolap sistemlerinden geçer

RAY DOLAP İÇİ MODELLERİ

Ray dolap içi modelleri  Naturel Ray Dolap özgün tasarımları ile ihtiyacınıza uygun ürünler sunmaktadır, aynı zamanda Türkiye’de bu konuda öncü durumdadır. Sürgülü kapak dizaynı ile yerden tasarruf edilmesini sağlayan dolaplar her ihtiyaca uygun tasarlanmaktadır.

RAY DOLAP İÇİ MODELLERİ – NATUREL RAY DOLAP

Naturel Raydolap markası ile üretilen dolapların iç dizaynı da kendine özgü tasarımlardan oluşmaktadır. Öncelikle yatak odalarına dolap tasarlayan firmamız evinizin bütün odaları ve köşeleri için de dolap tasarlamaktadır. Dolaplarımızın içi saklama alanı genişliği ve kullanışlı parçaları ile ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunar.

AYNALI, KULLANIŞLI RAY DOLAPLAR

Ray dolap içi modelleri içinde çeşitli ebatlarda askılı bölümler mevcuttur. Gömleklerinizi, eteklerinizi ve elbiselerinizi uygun olan bölüme asabilirsiniz. Dolapların içinde dilediğiniz zaman açıp kullanabileceğiniz aynalar da mevcuttur. Dolapların içi ihtiyacınıza uygun olarak metal aksamlı da olabilir.

Askılı bölümlerin yanı sıra çeşitli ebatlarda olan bölümler de katlayarak koyduğunuz giysileriniz için tasarlanmıştır. Bu bölümlere ayrıca büyüklü küçüklü kutu ve sepetlerinizi de koyarak odanızdaki eşya kalabalığına çözüm bulmuş olursunuz. Bu bölümlere yastık, çarşaf gibi yatak tekstili malzemelerinizi de rahatlıkla koyabilirsiniz. Dilerseniz kişiye özel tasarım hizmetimiz ile bu bölümlerin boyutlarını da kendiniz belirleyebilirsiniz.

 ÖZEL TASARIM RAY DOLAP

Çeşitli ebatlarda tasarlanmış çekmeceler de saklama çözümleri konusunda büyük yardımcınız olacaktır. Bu çekmeceler giysileriniz, iç çamaşırlarınız, gecelikleriniz, takılarınız, makyaj malzemeleriniz için uygun yükseklik ve genişliklerde yapılmıştır. Dilerseniz kişiye özel tasarım hizmetimiz ile değişik boyutlardaki bu çekmecelerin yerlerini ve boyutlarını kendiniz belirleyebilirsiniz.

Raydolap modellerinde kravatlarınız için de özel askılar tasarlanmıştır. Bu askılar da hareketli olup kravatlarınızın tamamını bir kerede görüp içlerinden giysinize en uygun olanı seçerek şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Çeşitli boyutlarda tasarlanmış raflar da size büyük kolaylık sağlayacaktır. Dilerseniz bu rafların büyüklüğüne uygun eşyaları tek olarak da yerleştirerek dolabınızın sürgülü kapağını çektiğinizde birçok eşyanızı bir kerede görme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Raydolap modellerinde pantolonlarınız için de özel askılı bölümler mevcuttur. Bu askılar da hareketli olup bir kerede bütün giysilerinizi görme ve seçim yapma fırsatı yaratır.

Bilgisayar Ortamında Yapılan Tasarımlar

Raydolap modellerinin içi her ihtiyacınıza cevap verecek şekilde bilgisayar ortamında tasarlanmaktadır. İhtiyaçlarınızı belirlediğiniz takdirde mutlaka size uygun bir dolap Raydolap modellerinde mevcuttur.